Site Rengi

Yer: İstanbul… Yine aynısı oldu, görenler isyan etti

BELGRAD Ormanı’nda piknikçilerin geride bıraktığı çöpler kirliliğe yol açtı. Piknikçilerin geride bıraktığı ve ormanı çöplüğe çeviren pislikler, görenleri isyan ettirdi. Bir piknikçinin yere serdiği halıyı dahi almadan gittiği görüldü. Özellikle her pazar günü sonrasında kendini bilmez vatandaşların yarattığı bu görüntülerin ardından “bu konuda acilen bir tedbir alınmalı” yorumları yapıldı.

Yer: İstanbul… Yine aynısı oldu, görenler isyan etti
22.06.2020
A+
A-

Bu haberi kaleme alırken duyduğum üzüntüyü tarif edemem. Nasıl bir insan toplumu olduk böyle biz. Ne dinimiz, ne insanlığımız bu durumu kabul etmez. Ailece gelip, oturup, eğlenceni yapıp, yemeğini yiyip, kalkıp gidiyorsun. Çok zor mu getirdiğin çöpü alıp, yolda bir çöp bidonuna atmak. Hangi vicdan sana yaptığının doğru olduğunu söylüyor.

Bu kadar vurdum duymazlık, umursamazlık ve daha da ötesi hainlik olmaz. Doğa bize yaratanın hediyesi. Onu en güzel şekilde korumak ve yaşatmak görevimizken, biz tam tersi ona adeta işkence yapıyoruz. Ne diyeyim Allah ıslah eylesin, akıl fikir versin.

Ey güzel ülkemin, vurdum duymaz insanı. Yarını düşün ne olur. Bugün sen kullandın, yarın yeğenin kullanabilecek mi? Yeğenin “Dedemden Allah razı olsun, böyle yeşil ve temiz bir dünya bırakmış bize” mi diyecek, yoksa lanet mi okuyacak?
Doğa için, doğal ortamda yaşayan yaratanın lal kulları hayvanlar için ne olur biraz daha duyarlı olalım. Temizlemiyorsun anladık, bari kirletme?

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.