Site Rengi

UID Genel Başkanlığı için 2. bir aday çıktı

UID Genel Başkanlığı için 2. bir aday çıktı
13.12.2020
A+
A-

Henüz Genel Kurul tarihi belli değil ama adaylar bir bir kendilerini gösteriyorlar.

Kısa adı UID olan, Uluslararası Demokratlar Birliği mevcut genel başkanı Bülent Bilgi’nin yapılacak genel kurulda tekrar aday olmayacağını açıklamasından sonra “Genel Başkan kim olacak?” sorulmuştu.

Bu soruya cevap arar iken ilk isim yine mevcut başkan Bülent Bilgi’den geldi ve mevcut GMYK üyesi Bülent Güven’in aday olduğunu açıkladı.

Bu açıklamadan sonra bazı kesimlerden başka aday çıkabilir mi sorusu geldi. Ancak bugüne kadar bir ses çıkmamıştı.

Pandemi ile birlikte toplantıların yasaklanması UID’nin genel kurulunun ne zaman yapılacağı ayrı bir muamma oldu. Henüz daha genel kurul tarihi belirlenmemişken, ne zaman yapılır diye düşünülürken bugün ikinci bir adayın ismi açıklandı. Açıklamayı daha önce UID teşkilatlarında görev almış Dursun Döngel sosyal medya hesabından yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “HAYIRLI OLSUN Kısa adı; UID-Uluslararası Demokratlar Birliği Genel Başkanlığına; 6 yıl Teşkilat Başkanlığı görevinde bulunan ve aynı dönem çalışma arkadaşım ve değerli abim Köksal Kuş adaydır. Hayırlı olsun. Başarılar dilerim. Bize destekçi olmak düşer. Mevlam yar ve yardımcın olsun. Sonuna kadar yanındayız.. başarıların devamını dilerim.”

Köksal KUŞ (Kaynak: İnternet)

Yapılan bu paylaşımdan sonra açıklanan isim olan Köksal Kuş’a ulaştık. Haberin doğruluğunu kendisine teyid ettirdik ve “DOĞRU” cevabını aldık.

Böylelikle henüz genel kurul tarihi belli olmayan UID Genel Merkez Başkanlığı için iki aday çıkmış oldu.

Şimdi de acaba genel kurula kadar 3. bir aday çıkar mı diye merak konusu oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.