Site Rengi

UID 7. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

UID’da yeni seçilen başkan ve yönetiminde yer alan sürpriz isimler …

UID 7. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi
24.01.2021
A+
A-

Yeni genel başkan Köksal Kuş oldu …

Kaynak: Bülent Bilgi

Kısa adı UID olan ve merkezi Köln’de bulunan Uluslararası Demokratlar Birliği, 7. Olağan Genel Kurulu’nu 24.Ocak.2021 – Pazar günü gerçekleştirdi.

Pandemi süreci nedeni ile genel kurul online video konferans sistemi ile yapıldı. Genel kurula TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Alt Komisyon Başkanı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya Köln’den, Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu, Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala ve T.C. Köln Başkonsolosu Turan Kaya online olarak katıldılar.

Konuklar online konferans sistemi ile katıldılar

Genel Kurul öncesinde Zafer Sırakaya, Efkan Ala, Turan Kaya ve Bülent Bilgi kısa birer selamlama konuşması yaptılar. Sonrasında genel kurulun yönetimi için divan heyeti oluşturuldu. Divan heyeti başkanı olarak eski dönem genel başkanlardan Süleyman Çelik teklif edildi ve oylama ile kabul edildi. Divan heyetinin oluşturulmasından sonra mevcut genel sekreter Serkan Sezen tarafından faaliyet raporları okundu ve oylanarak kabul edildi. Sonrasında başkanlık için aday isimler belirlendi. Tek aday olarak eski yöneticilerden olan Köksal Kuş çıktı ve kendisinin oluşturduğu yeni yönetim listesini heyete sundu. Yapılan oylama soncunda delegelerin büyük çoğunluğunun oyu ile Köksal Kuş yeni başkan olarak seçildi.

Köksal Kuş’un yeni yönetim listesinde çok sürpriz isimlerin de olduğu bilgisi var. Bu isimler arasında Avrupalı Türkler’in yakından tanıdığı bir isim olan Avukat Fatih Zingal, internet fenomenlerinden Tuğrul Selmanoğlu ve yapmış olduğu teşkilatlanma üzerine konferanslar ve yazıları ile tanınan Adem Taflan bulunmakta.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.