Site Rengi

Tatile çıkacaklar dikkat …

Tatile çıkacaklar dikkat …
08.06.2020
A+
A-

Almanya Dışişleri Bakanı olan Heiko Maas, Almanya dışında yaz tatili planı yapan Alman vatandaşlarını uyardı. Korona salgını nedeniyle birçok ülkenin seyahat kısıtlaması uyguladığını belirten Mass, şu ifadelerde bulundu:

“SALGININ daha da yayılmasını hesap etmek zorundayız. Korona önlemlerinin hangi boyutlarda seyredeceğini bilemediğimiz için gelecek için bu günden seyahat rezervasyonu yapmak yanlış olur. Yaz için tatil planlarını Almanya dışında bir ülkede yapacaklar bulundukları ülkede Korona virüsüne yakalanır iseler, seyhaatlerinin kalan kısmını kendileri planlamak zorunda kalacaklar. Almanya olarak bir tahliye uygulaması olmayacak.”

Bu ifadelerden sonra anlıyoruz ki yurtdışında örneğin biz Türkler için Türkiye’de iken ikinci bir salgın söz konusu olur ise ya da bizzat kendimiz bir şekilde korona virüsü kapar isek Alman vatandaşı kimliğimiz olsa da Almanya’ya dönüş için bir destek alamayacağız.

Benzer bir açıklama da Alman Sigorta Kuruluşlarından gelmiş. Eğer seyhaat sırasında korona virüsü nedeni ile bir tedavi uygulanır ise bu tedavi masraflarını sigorta olarak karşılamayacaklarını belirtmişler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.