Site Rengi

Seyahat formunu doldururken sistem hatası şikayeti

Türkiye’ye giderken doldurulması mecburi olan formu online doldururken buna dikkat edin.

Seyahat formunu doldururken sistem hatası şikayeti
14.06.2021
A+
A-

TÜRKİYE’YE GİRİŞ FORMU’nu ONLINE (internet üzerinden) doldururken oluşan sistem hatasını aşabilmenin yolunu okuyucularımız için araştırdık ve seyahat acentelerinin de uyguladığı bir yönteme ulaştık.

  • Son zamanlarda yoğun olarak okurlarımızın bir sorusu ile karşı karşıyayız!
  • Okurlarımız Türkiye’ye gider iken doldurulması mecburi olan “Seyahat Formu”nu doldururken özellikle Türk vatandaşlarının TC Kimlik Numarasını girdiklerinde sistem hatası verdiğini; bunu nasıl düzeltebileceklerini soruyorlar!
  • Konu ile ilgili yaptığımız incelemede zaman zaman gerçekten böyle bir hata ile karşılaşıldığını fark ettik. Bu sorunu ilgili kurumlara bildireceğiz ancak düzeltilmesinin zaman alacağını düşünerek, böyle bir hata ile karşılaştığınızda yapmanız gerekeni kısaca açıklıyoruz!
  • Formu https://register.health.gov.tr/ adresinden internet üzerinden online olarak doldururken görselde de gördüğünüz “Uyruk (Staatsangehörigkeit) kısmında Türk (Türkisch) yerini Alman (Deutsch) olarak değişiyorsunuz. Bu işlemden sonra sistem onay veriyor. (Diğer tüm bilgiler doldurduğunuz gibi, Türkiye nüfus cüzdanı bilgileri olarak kalıyor)
  • Sıkca görülen bir sistem hatası olarak bize ulaşan ş bu sıkıntıyı aşmak için verdiğimiz bilgiyi seyehat acentantalarından teyit ettirdikten sonra siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.