Site Rengi

ŞAMPİYONLUK SİYASET YÜZÜNDEN GİTTİ İSE …

21.07.2020
A+
A-

• Spor üzerine çok fazla yazım olmaz, paylaşım da yapmam. Ancak ligin bitmesi ve şampiyonluğun tartışıldığı şu ortamda bir önerim olacak.
• Atavatanım Trabzon’umun takımı şampiyon olamamış ve bunun nedeni olarak da, siyaset gösteriliyor. Şu an’a kadar sosyal medyada dönen yorumlara baktığımda hakem oyunları, Trabzonspor Kulübü’ne para verilmesi, siyasilerin gizli çekişmesi, Ünal Kahraman’ın haksız yere gönderilmesi gibi iddealar ön plana çıkıyor. Bunların hepsinin altında da siyasetin olduğu belirtiliyor.
• Bütün bu iddealar doğru ise ve Trabzonspor bu sezon şampiyonluğu siyasetin yüzünden kaybetmiş ise; o zaman onurlu ve şanlı Trabzonspor Kulübü çıksın bunların gerçek olduğunu söylesin ve “Böyle çirkef bir futbolun içinde biz yer almak istemiyoruz, ligten çekiliyoruz” desin. Eğer bunu yapmıyor iseler, o zaman kusura bakmayın burada bir yerlerde bir yanlış var. Ya taraftarlar uyduruyorlar böyle bir şey yok, ya da Trabzonspor yönetim, teknik kadro ve oyuncularının beceriksizlikleri yüzünden şampiyon olma fırsatını kaybettik.
• Benim asgari ücret ile çalışıp, Trabzonspor için ekmek parasını kenara koyup bilet alan taraftarımın üzüldüğü kadar üzüldüğüne inanmadığım yöneticiler, teknik kadro ve oyuncular için çenemi yormam. Takımımı sevmeyi asla bırakmam ama, takım için önüne bakıp, baş kaldırmayanlar için de gıybet, günah yapamam, kendimi harap edemem.
• Ne diyorlardı onlar maçı kaybedince? “Bu maç istediğimiz olmadı, önümüzde ki maçlara bakacağız.” Ben de aynısını diyorum. “Bu sezon olmadı, önümüzde ki sezona bakacağız.”

Murat Ali Blach

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.