Site Rengi

Nato’nun himayesinde ki tatbikat için Türk askeri Romanya yolunda

Türk askeri, NATO Steadfast Defender 2021 Tatbikatı’na katılmak üzere Tekirdağ’dan yola çıkarak Romanya’ya gitmek üzere Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a geçiş yaptı. Tatbikat için, Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti Kara Tugayı rolünü üstlenen Çorlu’da konuşlu 66’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlendirildi.

Nato’nun himayesinde ki tatbikat için Türk askeri Romanya yolunda
11.05.2021
A+
A-

Tatbikata katılacak 1356 personel, 214 askeri araç, 39 römork ve 128 konteyner, dün kara ve havayolu ile Romanya’ya hareket etti.

ABD Avrupa Ordusu Komutanlığı emir komutasındaki Defender Europe 2021 tatbikatı halihazırda devam ediyor. Mehmetçik de 15 NATO üyesi ülkenin katılacağı NATO Steadfast Defender 2021 Tatbikatı ve bu tatbikat ile ilişkilendirilmiş 26 ülkeden 30 binin üzerinde personelin katıldığı Defender Europe 2021 Tatbikatı’nda görev alacak. Tatbikatla ortak savunma anlayışı çerçevesinde, Karadeniz ve Balkanlar bölgesinde meydana gelebilecek düşmanca faaliyetler ve bir saldırıya yönelik olarak, ABD ordusunun süratli şekilde yığınaklanma kabiliyetinin gösterilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.