Site Rengi

Köksal Kuş

04.02.2021
A+
A-
Köksal Kuş

Köksal Kuş Karadeniz’in şirin illerinden biri olan Gümüşhane’de Dünya’ya geldiğinde takvimler 1962 yılını gösteriyordu. Kuş merkez’deki ilk ve orta okul eğitiminden sonra Gümüşhane Ticaret Lisesi’ne kaydını yaparak başarıyla bu okuldan mezun olur.

Köksal Kuş, 1979 yılının son aylarında göç ettiği Almanya’ya yerleşir. Almanya’da makina mühendisliği okur ve buradaki öğretiminden sonra inşaat sektöründeki çalışmalarına başlamıştır.

Almanya’da iş pazarında istihdam sağlayan iş-adamı Köksal Kuş, Ülkücü tedris ve terbiyeden gelen bir Almanya Türk’ü olarak, Alparslan Türkeş döneminde-90’arda Almanya Ülkücü Türk Dernekler Federasyonu’nun çeşitli kademelerinde görevler almıştır. Türk ve Müslüman kimliğine önem veren ve UETD içinde yürüttüğü Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilatlanma Birim Başkanlığı görevleri nedeniyle etkin bir konuma sahip olan Köksal Kuş, kendine özgün tavır ve hareketleriyle günümüzde AK Parti ile gönül bağı olduğu bilinmektedir.

2013’ten 2016’ya kadar UETD Genel Başkan Yardımcısı olan Kuş, 28 Şubat 2016’ya yapılan 5.Olağan Kongre’de MKYK üyesi ve 24 Ocak 2021 tarihinde yapılan 7. olağan genel kurulda genel başkan seçilmiştir.

Kuş anadili olan Türkçe’nin yanı sıra Almanca ve İngilizce konuşabilmektedir. Kuş evli ve 6 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.