Site Rengi

Kendini Yenilemek

06.06.2020
A+
A-

Merhaba sevgili CaN’lar. Hepimiz zaman zaman monotonluktan şikayet eder, yeni bir şeyler için arayışa gireriz. İşte insan hayatında yeni uğraşılar buldukça, kendini yeniledikçe mutlu olur ve “Ben de varım.” der.

“İnsan kendini yeniledikçe, -Ben de varım! der.” (MAliDA)

Kendini yenilemeyen insan hayatından bıkmış ve argo bir deyimle “dünyasını yemiş, ahiretten borç alıyor” dur. Oysa insan bir organlar bütünüdür ve bu organların merkezi beyindir. Beyinin yorulmasının en büyük nedenlerinden birinin, monoton ve sıkıcı iş hayatı oldugu kanıtlanmıştır.

Bizler çalışma ortamımızı mümkün olduğunca kendi zevkimize göre değiştirmeli ve her zaman zevk alabileceğimiz bir sekilde dizayn etmeliyiz. Monoton bir hayattan kurtullmak için birilerinin bize sürpriz yapmasını beklemeden, biz onlara güzel sürprizler yapalim. İnanın bu hem sizin hayatınıza renk katacaktır, hem arkadaşlarınızın.

Bazen içinizde bulunduğunuz hal ve şartlar belki bu sürprizleri yapmanıza engel olabilir, ama yüreğinizi ferah tutun, her zaman karşınıza bir firsat cikabileceğini unutmayın. Karşınıza çıkan fırsatların değerini bilip, onu en iyi şekilde değerlendirmek için çaba harcayın.

Mesala internet benim hayatıma giren en renkli eğlence ve zaman değerlendirme aracı. Bugün sizlere ulaşabiliyor isem bunu internete borçluyum. Yine kalbinizin sesini iyi dinleyin. Mantığınızı ve duygularınızı cok iyi bir terazi ile dengeleştirmelisiniz. Duygularınız mantığınızın önüne geçiyorsa o zaman tehlike çanları çalıyor demektir.

Kendinizi yenilemenin en güzel ve zevkli yolu, yeni arkadaşlar, dostlar veya benim deyimimle CaN’lar edinmektir. Hayatınıza girecek olan bir insan, size belkide hayatınız boyunca yaşayamayacağınız güzellikleri tattıracaktır. Belki de hayatınızın ikinci baharını yaşamanıza vesile olacaktır.

Çoğu insanımız nedense kendini yenilemek yerine, inadına gerilemek diyor. Kendilerini iş, kahvehane, ev üçgenine sıkıştırmış insanlarla sohbet ettiğimde görüyorum ki, artık bulundukları mevki, memleket onlar için hiçte önemli değil. Hayatlarını günü birlik yaşayip, akşamı bir an önce edip, yarına Allah kerim demekteler. Oysa bizler üretken ve hep yeniliği takip eden insanlar olmalıyız.

Herkese renkli güzel hayatlar diliyorum.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.