Site Rengi

Karantinada iken başkan seçildi

Karantinada iken başkan seçildi
26.11.2020
A+
A-

Korona testi pozitif çıktığı için ev karantinasında olan başkan adayı seçime yazılı başvuru ile katıldı ve diğer adayları geçerek başkan oldu.

Almanya’nın KRV (NRW) eyaleti, Mülheim an der Ruhr kentinde Eylül ayında gerçekleştirilen seçimlerden sonra ilk kez toplanan Uyum Meclisi (Integrationsrat) yeni başkanını seçti.

Yirmidört sandalyeden oluşan Uyum Meclisi’nin 8 sandalyesi partilerin gönderdiği temsilcilerden, 16 sandalyesi de kentte yaşayan yabancı uyruklu sakinlerin vermiş oldukları oylar neticesinde seçilen vekillerden oluşuyor.

Uyum Meclisi Başkanı, meclisi oluşturan 24 üyenin içinden kendi aralarında yaptıkları oylama ile seçiliyor. Adaylar bizzat kendi adaylıklarını açıklayabildikleri gibi, diğer meclis üyeleri tarafından da aday gösterilebiliyorlar.

Yeni oluşan Mülheim a.d. Ruhr Uyum Meclisi 25.11.2020 – Çarşamba günü yaptığı ilk oturumunda Meçlis Başkanlığı için Stella Weber, Justin Fonkeu ve Hasan Tuncer olmak üzere üç aday çıktı. Adaylardan Hasan Tuncer toplantıdan günler önce yaptırmış olduğu korona testi pozitif çıkınca evinde karantinaya çekilmişti ve seçimde aday olduğunu yazılı olarak bildirmişti. Aynı zamanda seçim günü de ismi önerilen Hasan Tuncer böylelikle seçimde olmadığı halde başkan adayı olarak seçimde yer aldı.

Yapılan oylama da 22 geçerli oy kullanıldı. Geçerli oylar sonucunda Stelle Weber 7, Justin Fonkeu 1 ve Hasan Tuncer 14 oy aldı. Bu sonuçlara göre yeni Uyum Meclisi Başkanı Hasan Tuncer oldu.

Quelle: Hasan Tuncer
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.