Site Rengi

İzinciler için test kaosu!

09.08.2020
A+
A-

Testi olmayan gümrükten geçemeyecek!

Buradaki fiyat gümrüklerde 220,- ₺ alınmakta

:: HER KAFADAN BİR SES ÇIKIYOR, KAFA KARIŞIYOR.

6 saatte test sonucu çıkacağı denmesine rağmen, sosyal medyada yapılan paylaşımlarda sonucun 2-3 günde çıktığı paylaşılıyor.
  • Son bir iki gün içinde izincilerin psikolojisini bozan ve Covid 19 testi için sosyal medyada tam bir bilgi kirliliği yaşandı. Her kafadan ayrı bir ses çıktı … Elde edilen bilgilerin doğru analiz edilememiş olması bu bilgi karışıklığını artırdı.
  • Örneğin test ücreti: 110,- TL. mi, 220,- TL. mi? Doğru cevap: Testi devlet hastahanesinde yaptırır iseniz 110,-TL. gümrüklerde yaptırır iseniz 220,- TL. “Neden böyle, farkı ne?” soracaksınız! Kişisel yorumum gümrüklerde yoğunlaşmayı önlemek için olabilir.
  • Niyet ne olursa olsun! Sonuç, izin için Türkiye’yi tercih eden Avrupalı Türklerin zaten var olan dönüş stresine, bir de test stresi eklenmiştir. ?
  • Almanya’nın 4 ili riskli bölgeler kapsamından çıkardığını açıkladığı gün bir haber yapmıştım. Almanya’dan iğneleyici bir rapor! Birileri “4 il riskli bölgeler listesinden çıktı, gelsin turistler” diye sevinç gösterisinde bulunurken, benim yaptığım haberi farketmediler bile. Bugün geldiğimiz noktada birkez daha görüldü ki ” Kırk kere düşünüp, bir kere biçmek” gerekiyormuş. Hep diyorum ya, ” Ne söylediğime değil, ne anlatmak istediğime bakın.”
  • Tüm izinden dönen ve döneceklere sorunsuz bir şekilde yolculuklarını tamamlayarak; sağ-salim yuvalarına ulaşmalarını diliyorum. ?

Bağımsız Objektif | Murat Blach

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.