Site Rengi

Güç Kimin Elinde?

31.05.2020
A+
A-

Dünya üzerindeki para güçleri kendilerini dev aynasında görselerde …

İçinde bulunduğumuz ve üzerimize bir kara bulut gibi çöken Korona virüsü salgınından sonra, bir kez daha gördük ki, planlarımız her zaman arzulandığı gibi olmayabilir, planlar ne kadar kusursuz olsa da, tamamlanmayabilir. Çünkü bizler ne kadar hassas ve sıkı çalışsak ta, kusursuz bir plan yapsak ta, bunu icraate geçirmek de, sonuçlandırmak da bizim elimizde değilmiş.

Dünya üzerinde ki para güçleri kendilerini dev aynasında görseler de, bırakın aynada görmeyi, mikroskopla bile zor görülebilecek bir virüs yüzünden o devasa binalarında, banknottan yapılmış tahtlarında hüküm sürdükleri sömürgeci saltanatları pat diye yıkılabiliyor.
Çoğunuzun “bu virüsü zaten o tahtlarda oturanlar dünyaya musalla etmediler mi?” dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, kesinlikle ben de bu virüsün bir laboratuvar ortamında üzerinde çalışmalar ve bir takım değişiklikler yapılarak üretilmiş bir virüs olduğuna inanıyorum. Ancak ne var ki böyle bir virüsü kontrolsüz olarak dünyaya yaymak planlarında yoktu. Belki bir savaş için hazırlanıyordu, belki bir toplu imha silahı olarak planlanıyordu.

Belli ki bazı o banknottan yapılmış tahtlarında oturan doyumsuz zadlar, bu virüs ile kendilerince dünya düzenine şekil vermenin hayalini kurmuşlardı. Onlar hayallerini kurarken, toplumda bir takım varsayımlar yayılıyordu. Bu virüs kimilerine göre ilaç sektörünün bir planı idi, kimilerine göre ülkelerin çökmeye başlayan sigorta sektörünün kurtuluş planı idi, hatta kimine göre bir bilgisayar yazılımcısının yeni var etmiş olduğu bir uygulamayı hayata geçirebilmesi için tezgahladığı oyun idi. Ne olursa olsun. İster siyasi, ister maddi, ister ise derin güçlerin bir projesi olsun.

Sonuç ne? Biz ona bakalım. Bu yazımı kaleme aldığım an itibari ile ki tarih 8 Mayıs 2020 Saat 15:15 itibari ile dünya genelinde yapılan toplam test sayısı 8 milyon 105 bin 513. Vaka sayısı 3 milyon 866 bin 642, ölüm sayısı ise 270 bin 118 kişi imiş. (Kaynak: Johns Hopkins Üniversitesi) Dünya nüfusunun 6 Milyarın üzerinde olduğunu düşünür isek, toplam vaka sayısı değil yüzde, binde 1 bile değilmiş. O zaman burada amacın insanları öldürmek olduğunu düşünemeyiz. Peki ne idi amaç? Amaç insanlar üzerinde bir korku yaymak ve bu korkuyu ticarete dönüştürmekti. Hatırlar mısınız eskilerimiz ne derdi? Korkudan nutku kesildi ya da korkudan ödü patladı. Evet bir insan ne kadar korkar ise o kadar daha hastalıkları artar, o kadar daha gelecek kaygısı olur. Böyle bir insan hem baskın, hem de daha hızlı tüketen biri olur. İşte o para hükümdarlarının niyeti bu korkuyu salarak, piyasa dengelerini bozmak ve sonrasında da gücün kendilerinde olduğunu gösterme egosu idi. Ama bunu beceremediler ve ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

Peki gerçekte güç kimin elinde? Onlar planlarını yapsınlar, güç bizde diye düşünsünler. Dünya bir kez daha gördü ki güç yer yüzünde yaşayan kimsenin elinde değil. Güç yaratanın, ilahi kudretin elinde. Onların tüm planlarını yıkıp, ellerine yüzlerine bulaştıran elbette ki ilahi güçtür. “Bu işi de dine mi bağladın?” diyecek olanlar çıkacaktır aranızda. Çünkü hala Dünyanın kendiliğinden var olduğuna, evrim teorisinin gerçekliğine inananlar var. Onların inançlarıdır. Karışmıyorum. Ama şuna eminim ki Oksijen ve Hidrojen gibi iki yanıcı maddenin bir araya gelerek suyu oluşturması asla tesadüf olamaz. Neyse inanç özgür iradeye bağlı bir şey ve kimseyi inancından dolayı yargılayacak konumda değiliz. İslam dinine mensupsanız zaten “inançta zorlama olmayacağını” kabul etmişizdir. Konumuza döner isek yukarıda bahsettiğim para hükümdarlarının bir planı da ölümsüzlüğün formülünü bulmakmış. Bunun için ölümsüzlüğün çaresini arayan bilim insanları var. Bu banknot tahtlarında oturanlar için çalışıyorlar ve araştırıyorlar, onlara hitap ediyorum. Yapay zekayı programlayabilirsiniz, en estetik hareketleri bile taklit edebilen robotları üretebilirsiniz. İnsanlara zarar verebilecek virüsler geliştirebilirsiniz, dünya dışına çıkıp, fezada yenilikler keşfedebilirsiniz. Bunların hepsinin temelinde rahat olup, uzun yaşamak ve güc sahibi olma arzusu var. Hadi her şeyi yaptınız, peki canlıyı, canlı yapan ruhu yapabilecek misiniz? Cevap hayır değil mi?

O zaman tekrar soruyorum GÜÇ KİMİN ELİNDE?

Bağımsız Objektif | Murat Ali Blach

ETİKETLER: ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.