Site Rengi

Et ürünleri imalathanesinde çalışanlarda Covid-19 pozitif çıkması endişelendirdi

Et ürünleri imalathanesinde çalışanlarda Covid-19 pozitif çıkması endişelendirdi
25.06.2020
A+
A-

Çalışan 50 personele yapılan test sonucunda 23’ünde Covid-19 pozitif sonuç çıkmıştı

130 ülkeye seyhaati güvensiz gören Almanya’da başta et fabrikalarında artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları her an gelmesinden endişe edilen ikinci dalga salgının habercisi mi diye yorumlandı ve endişe yarattı.

Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin Gütersloh kentindeki Tönnies et fabrikasından sonra Aşağı Saksonya eyaletinin Wildhausen kentinde tavuk eti üreten Wiesenhof fabrikasında da 50 çalışandan 23’ünün Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. Bunun üzerine fabrikada çalışan 1100’den fazla kişiye Covid-19 testi yapılacağı duyuruldu.

Almanya’nın başkenti Berlin’in Friedrichshain-Kreuzberg ilçesinde de 44 kişide Covid-19 tespit edilmesinin ardından 200 kişi karantinaya alındı.

Daha önce Neukölln ilçesinde 98 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine yaklaşık 370 hane karantinaya alınmıştı.

Güterloh ve Warendorf şehirlerinde, Tönnies et fabrikasında çalışanlarda Covid-19 vakalarının artması sebebiyle dünden itibaren büyük ölçüde mart ayında alınan tedbirlere dönülmüştü. İki bölgede de yaşamın birçok alanında 30 Haziran’a kadar kısıtlamalar getirildi.

Bunun yanı sıra bir döner imalatı yapan bir Türk firmasının da ürünlerinde Covid-19 bulgularına rastlandığı belirtildi.

Covid-19 vakalarının artmasından ve salgında ikinci dalganın gelmesinden korkan 3 eyalet ise Gütersloh bölgesinden gelecek turistleri kabul etmeyecek. Bavyera, Mecklenburg-Vorpommern ve Aşağı Saksonya eyaletleri Gütersloh’dan gelen turistlere otellerde konaklama yasağı getirdi. Aşağı Saksonya eyaleti ayrıca, Gütersloh’da yaşayan ancak Aşağı Saksonya’daki okullarda görev yapan öğretmenlerden evlerinde kalmalarını istedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.