Site Rengi

Eren Bülbül çocuklarla yaşayacak

Üsküdar Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yeni yaptığı parka 15 yaşındayken PKK’lı teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül’ün adını verdi.

Eren Bülbül çocuklarla yaşayacak
11.06.2021
A+
A-

Eren’in annesi Ayşe Bülbül açılış için çocuklarını da yanına alarak İstanbul’a geldi. Ayşe Bülbül ve çocukları parkın açılış kurdelesini birlikte kesti. Eren Bülbül’ün kız kardeşi Zeynep Bülbül, Eren ile son anısını, “Ben ablamlarla fındık topluyordum. Bizi arayıp, ‘Birazdan yanınıza geliyorum’ dedi. Birlikte fındık toplayacaktık, sonra şehit haberi geldi’ diye anlattı.

Eren Bülbül çocuklarla yaşayacak

Eren Bülbül’ün sosyal medya hesabında şehit oluşundan önceki paylaşımı ile yürekleri sızlatmıştı. “Biri de çıkıp iyi ki varsın Eren” diye bir paylaşım yapan Eren bu paylaşımından kısa bir zaman sonra Trabzon’da Karadeniz’e sızmaya çalışan PKK örgütü mensuplarından Maçka kırsalında görmüş, derhal durumu Jandarma’ya bildirmiş ve sonrasında gelen Jandarma ekibi ile araziye giderek yer tarifinde bulunduğu sırada terör örgütü mensuplarınca açılan yaylım ateşinde vurularak şehit düşütü.

Eren’in şehit olmasından sonra uzun zaman #iyikivarsıneren hagtagleri çığ gibi büyümüştü.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.