Site Rengi

Cebeci Aşı Merkezi’ni ziyaret etti

Cebeci Aşı Merkezi’ni ziyaret etti
21.07.2021
A+
A-

T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, Essen Belediyesi’nin daveti üzerine Essen Aşı Merkezi’ni ziyaret etti.

Almanya’nın KRV eyaleti Essen şehrinde Korona ile mücadelede büyük önem taşıyan aşılama çalışmalarını hızlandırmak amacı ile Essen Büyükşehir Belediyesi’nce Essenliler’in randevu almadan aşı olabilecekleri bir aşı merkezi oluşturuldu.

Foto: Essen Konsolosluk Sosyal Medya Sayfası

Essen Fuar Alanı’nda oluşturulan Aşı Merkezi sorumlusu Christian Kromberg daveti üzerine T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci 19.07.2021 – Pazartesi günü Essen Aşı Merkezini ziyaret etti ve aynı zamanda Essen Belediyesi Genel İdare Müdürü olan, Aşı Merkezi sorumlusu Christian Kromberg’ten aşı merkezinin çalışmaları ve halihazırda devam etmekte olan aşı kampanyası hakkında detaylı bilgi aldı.

Foto: Essen Konsolosluk Sosyal Medya Sayfası

Essenliler, şehrin çeşitli bölgelerinde kurulan aşı merkezlerinde 9 Temmuz’dan itibaren randevu almaksızın aşı yaptırabilmektedirler. Ziyaret tarihi itibari ile şehrin aşılanma oranı %60,6. Şehrin sakinlerinin korona virüsü hakkında bilgilendirmek ve aşı yaptırmaları için sekiz ayrı dilde broşürler ve afişler hazırlanarak şehre dağıtıldı.

Foto: Essen Konsolosluk Sosyal Medya Sayfası

Ziyaret ile ilgili Cebeci’de davetten ve çalışmaları yerinde görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Essen’deki en büyük göçmen nüfusa sahip olan Türk toplumumuza sesleniyorum. Hem kendi sağlıklarını, hem de sevdiklerini korumak için sizleri bu aşı kampanyasına katılmaya davet ediyorum. Aşı olmanın kişinin kendisine ve topluma karşı bir sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız.” ifadelerinde bulundu.

Foto: Essen Konsolosluk Sosyal Medya Sayfası

Fotoğraflar: Essen Başkonsolosluğu

Aşı ve kampanya hakkında detaylı bilgi için aşağıda ki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

essen.de/coronavirus_impfen
essen.de/coronavirus_vaccination

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.