Site Rengi

Başarılı iki öğrenciye takdir ödülü verildi.

Başarılı iki öğrenciye takdir ödülü verildi.
25.06.2020
A+
A-

Murat Ali Blach – Essen

Almanya’nın KRV eyaleti Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosluğu bünyesinde her yıl lise ve dengi okullardan mezun olan Türk vatandaşı gençlerimizden not ortalaması en yüksek olan iki öğrenciye takdir ödülü sunmaktalar.

Bu yıl 2018-2019 eğitim – öğretim yılında Başkonsolosluğa başvuran ve en yüksek not ortalaması ile mezun olan Güneş Öngün ve Enes Yasin Baldan’a konsolosluk etkinlik salonunda düzenlenen bir ödül töreni ile takdir hediyeleri Başkonsolos Şener Cebeci tarafından takdim edildi.Korona Virisü Salgını tedbirleri gereği törene Başkonsolos Şener Cebeci, Eğitim Ataşesi Prof. M. Fikret Arargüç, muavin konsolos Sinan Emre Öngel, başarılı olan iki öğrencimiz ile ebeveynleri ve basın mensupları iştirak ettiler.

Bochum’da yaşayan Gülseren ve Şenol Öngün’ün kızları olan Güneş Öngün 1.0 not ortalaması ile mezun olmuş ve Bochum Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başlamış. Güneş’in ablası Venecia da önce ki yıl 1.0 not ortalaması ile mezun olmuş ve halen Duisburg – Essen Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdürmekte.

Hamm’da yaşayan Rukiye ve Şami Baldan’ın oğulları Enes Yasin Baldan ise 1.3 not ortalaması ile mezun olmayı başarmış. O’nun da hayalinde tıp fakültesi var, ancak henüz bir üniversiteye yerleşememiş.

Ödül töreninde konuşma yapan Başkonsolos Şener Cebeci “Bu güzel gençlerimizi de, ailelerini de okul hayatlarında göstermiş oldukları üstün başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu törenin maksatı bu gençlerimizin gösterdikleri başarılarını ve bundan dolayı yaşadıkları haklı gururu hem kendileri ile hem de aileleri ile paylaşmak. Bu başarının tek başına olmadığını, ailelerin de çok önemli fedakarlıklar yaptıklarını biliyoruz. Biz devlet olarak sizlerin bu başarısından gurur duyuyoruz. İnşallah önünüz açık olur, hem kendinize, hem ailenize, hem Almanya’da ki Türk toplumuna, hem de bütün insanlığa faydalı işlerde çalışırsınız.” söyleminde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.